Konu Bilgileri
  • Görüntülenme: 708
  • Yazar: admin
  • Tarih: 13-01-2014, 09:16
13-01-2014, 09:16

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

Kategori: Kızlık Zarı Bozulması

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

kızlık zarı normalde ilk cinsel ilişki sırasında bozulmaktadır. Ender de olsa kızlık zarının çok esnek olduğu durumlarda cinsel ilişkide değil, ancak doğum esnasında bozulabilmektedir. Bunlar dışında vajinaya kaza sonucu veya bilerek yabancı bir cismin girmesi de kızlık zarını bozabilmektedir.

Mastürbasyon ile kızlık zarını bozma, sadece vajinaya parmak veya yabancı bir cisim girdiğinde gerçekleşir. Bunun dışında mastürbasyon esnasında kızlık zarının bozulması mümkün değildir.

Kızlık zarı genelde birkaç yerden yırtılmaktadır. Kızlık zarının yırtılması sırasında kısa süreli ağrı ve yırtılan dokular sebebiyle bir süre kanama olabilir. Kızlık zarının yapısına göre ağrı ve kanama miktarı değişebilmektedir.

İlk cinsel ilişki sonrasında hafif kasık ağrısı bir kaç gün devam edilebilir, ancak şiddetli ağrı olmamalıdır. Benzer şekilde kanama bir iki gün sürebilir.

Kızlık zarı 3-4 gün sonra iyileşir, kanama ve ağrı tamamen ortadan kalkar. Kanama ve ağrının daha uzun sürmesi durumunda uzman bir doktora başvurmakta fayda vardır.

Konu Etiketleri: zar, kızlık zarı, Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır, kızlığımın bozulduğunu nasıl anlarım, kızlık zarı bozulduğunda kan gelirmi, ilk gece kanama olurmu, ilk gece ağrı olurmu, kızlığım bozulduğunda acırmı, ilk gece acı olurmu, kızlık zarı bozulunca,